Wiadomości branżowe

Szkolenie dla policjantów w Krynicy

Przedstawiciel fundacji Kidprotect.pl, na zaproszenie Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji bierze w dniach 5-7 grudnia udział w szkoleniu dla specjalistów ds. nieletnich, prowadząc tam prelekcję dotyczącą molestowania seksualnego dzieci.

Coroczna narada policyjnych specjalistów ds. nieletnich i przedstawicieli policyjnych izb dziecka z województwa małopolskiego odbywa się w Krynicy i bierze w niej udział ponad 40 funkcjonariuszy. Oprócz tego w spotkaniu biorą udział przedstawiciele Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkoły Policji w Katowicach oraz Komendy Głównej Policji.

Podobnie jak w ubiegłym roku Kidprotect.pl reprezentuje prezes fundacji Jakub Śpiewak, który tym razem przekaże policjantom wiedzę dotyczącą specyfiki przestępczości związanej z molestowaniem seksualnym dzieci, opowie też o modelach działania sprawców, możliwych do zauważenia u dziecka symptomach wykorzystania seksualnego oraz zasadach rozmowy z dzieckiem i opiekunem. Policjanci otrzymają też specjalne materiały pomocnicze: krótkie poradniki w formacie karty kredytowej, które można schować do kieszeni munduru lub notatnika.

"To już trzecie spotkanie z policjantami z terenu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Od dawna doskonale nam się współpracuje.", mówi Śpiewak. Podkreśla, że policjanci to grupa, która niezwykle chętnie uczy się i podnosi swoje kwalifikacje. 

Źródło Fundacja Kidprotect.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts