Wiadomości branżowe

Szybki rozwój mobilnych technologii szerokopasmowych w Europie Środkowej

Teaser

  • Grupa Telekom Austria przygotowuje się do wdrożenia usług mobilnych nowej generacji
  • 18,5 miliona użytkowników w ośmiu krajach zyska szybsze, nowocześniejsze usługi
  • Rozwiązania mikrofalowe zwiększą przepustowość i obniżą koszty

Telefony komórkowe oferują coraz więcej funkcji, a liczba ich użytkowników wciąż rośnie. Grupa Telekom Austria spodziewa się więc znacznego wzrostu zapotrzebowania na przepustowość. W samej Austrii ruch danych zwiększył się aż pięciokrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat. Aby zaspokoić to zapotrzebowanie, wszystkie firmy z grupy Telekom Austria w ośmiu krajach Europy wdrażają w swoich sieciach mobilnych, oprócz innych nowatorskich technologii, najnowsze rozwiązanie mikrofalowe firmy Ericsson, które zapewnia operatorom większą przepustowość przy jednoczesnej redukcji kosztów.

„Aby zapewnić naszym klientom korzyści z mobilnych technologii szerokopasmowych oraz ułatwić im wykorzystanie nowych możliwości w przyszłości, już dziś musimy rozpocząć modernizację naszych sieci” – mówi Johann Pichler, dyrektor ds. technicznych grupy mobilkom austria. „Efektywne ekonomicznie rozwiązanie firmy Ericsson pomaga nam w osiągnięciu celu, jakim jest stworzenie pełnej oferty mobilnych rozwiązań szerokopasmowych”.

„W Europie Środkowej, gdzie popyt wciąż rośnie, 18,5 miliona użytkowników w ośmiu krajach zyska szybsze, udoskonalone usługi” – dodaje Roland Nordgren, szef firmy Ericsson na Europę Środkową oraz prezes firmy Ericsson w Austrii. „Ponadto ułatwiamy operatorom obniżenie kosztów, oferując im trwałe, efektywne ekonomicznie rozwiązania”.

Grupa Telekom Austria zmodernizuje swoje sieci zgodnie z potrzebami rynku w Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Macedonii, Liechtensteinie, Serbii, Słowenii i na Białorusi. Prace wdrożeniowe już się rozpoczęły. Obejmują one mikrofalową sieć transmisyjną opartą na protokole IP, system zarządzania oraz związane z nimi usługi integracji i pomocy technicznej.

Ericsson i grupa Telekom Austria współpracują od ponad 10 lat. Razem wprowadzili na rynki europejskie wiele przełomowych rozwiązań w zakresie mobilnych technologii szerokopasmowych.

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.

Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2008 r. uzyskała przychody w wysokości 209 mld SEK (32,2 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

 www.ericsson.com/pl

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy