Wiadomości branżowe

Ubezpieczenie grobowców i nagrobków cmentarnych

1 listopada to święto, do którego przygotowujemy się wcześniej poprzez porządki i dekoracje grobowców. Niestety, coraz częściej dochodzi do kradzieży i dewastacji cmentarnych nagrobków. Aby zabezpieczyć mienie, można

1 listopada to święto, do którego przygotowujemy się wcześniej poprzez porządki i dekoracje grobowców. Niestety, coraz częściej dochodzi do kradzieży i dewastacji cmentarnych nagrobków. Aby zabezpieczyć mienie, można wykupić dodatkowe ubezpieczenie grobowców i nagrobków cmentarnych – pisze redaktor portalu Bankier.pl, Zuzanna Brud.

Ubezpieczenie grobowców i nagrobków cmentarnych to dodatkowa opcja w ramach polisy mieszkaniowej, a dokładnie ubezpieczenia mienia od ognia i innych zdarzeń losowych. Opłacając składkę, zyskujemy kompleksową ochronę mieszkania oraz nagrobków. W razie zajścia szkody odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia grobowców i nagrobków cmentarnych może zrekompensować wciąż wysokie ceny usług kamieniarskich.

W ramach ubezpieczenie grobowców i nagrobków można ubezpieczyć płytę umieszczoną na cokole, tablice napisowe oraz rzeźby i wazony trwale związane z nagrobkiem. Ubezpieczyciele dopuszczają również ubezpieczenie ławeczki przymocowanej do nagrobka.

Ochrona dotyczy szkód powstałych w wyniku zdarzeń losowych (np. huragany, powodzie, upadki drzew i masztów, uderzenia pojazdu mechanicznego), kradzieży oraz dewastacji (rozumianej jako umyślne zniszczenie nagrobka przez osobę trzecią).

Więcej informacji w artykule  przygotowanym przez redaktora portalu Bankier.pl, Zuzannę Brud: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ubezpieczenie-grobowcow-i-nagrobkow-cmentarnych-2427854.html

Redakcja Serwisów Bankier.pl należąca do Grupa Allegro Sp. z o.o. zezwala na powielanie i rozpowszechnianie powyższego fragmentu utworu w całości, w dowolnych mediach na wszystkich polach eksploatacji. Pełna wersja utworu, dostępna na stronie: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ubezpieczenie-grobowcow-i-nagrobkow-cmentarnych-2427854.html, może być bezpłatnie powielana i rozpowszechniana w całości lub w części wyłącznie w prasie drukowanej, w tytułach zarejestrowanych i kontrolowanych w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, pod warunkiem spełnienia wymogów wynikających z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994r. Nr. 24 poz. 83 z późn. zm.), w szczególności pod warunkiem podania autora i źródła  pochodzenia utworu.

A to już wiesz?  Świąteczne zakupy z pełnym portfelem

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy