Wiadomości branżowe

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt w 3 krokach

Kredytobiorca, który planuje zakup nieruchomości choćby w części dzięki środkom pożyczonym z banku, będzie zmuszony ubezpieczyć swoje ‘cztery kąty’. Bank będzie kusił nas pójściem na łatwiznę, warto jednak zawalczyć o dobrą ofertę w rozsądnej cenie.

Ubezpieczenie mieszkania to dla banku gwarant na wypadek zdarzeń losowych, które mogłyby skutkować zniszczeniem nieruchomości zabezpieczającej kredyt. Stąd wymagania, by polisa opiewała na sumą gwarancyjną nie mniejszą niż kwota zobowiązania wobec banku. Nie oznacza to jednak, że nie można czy nie warto rozszerzyć zakresu ochrony. Poniżej kilka kroków do samodzielnego, rozsądnego wyboru mieszkaniowej polisy.

Nie oszczędzaj na zakresie ochrony

Konkurencja na rynku ubezpieczeniowym to prawdziwe błogosławieństwo, skoro potrafi prowadzić do coraz atrakcyjniejszych dla klienta cen. To właśnie cena odgrywa często wiodącą rolę przy wyborze ubezpieczenia, a być tak (może poza najprostszymi ubezpieczeniami, jak OC) nie powinno. Cena może być języczkiem u wagi, jeśli wcześniej na szalach odpowiednio rozłożyliśmy zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Malwina Wrotniak, analityk Bankier.pl

Więcej informacji: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ubezpieczenie-mieszkania-pod-kredyt-w-3-krokach-2255451.html. Przy powoływaniu się na tekst, prosimy o podanie źródła Bankier.pl


Kontakt dla mediów:
Malwina Wrotniak
Analityk Bankier.pl, Finanse osobiste
m.wrotniak@bankier.pl

Bankier.pl S.A. Polski Portal Finansowy
ul. T. Kościuszki 29, 50-011 Wrocław
tel.(71) 372-30-52 wew.50, fax (71) 346-08-48

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #edycja   #gdzie   #gie   #innymi   #inwestowa   #jest   #kapita   #ksz   #listopada   #liwiaj   #najbli