Wiadomości branżowe

Ujawniamy braki w ofercie mBanku

Teaser

mBank – pierwszy wirtualny bank w Polsce, detaliczne ramię BRE Banku SA – rozpoczął kampanię reklamową pt.: “Ujawniamy braki w ofercie mBanku”.

Z początkiem kwietnia rozpoczęła się dwumiesięczna kampania wizerunkowo-produktowa mBanku. Głównym celem działań komunikacyjnych jest uświadomienie Klientom wysokich korzyści wynikających z oferty mBanku. Jednocześnie mBank nadal podkreśla, że jest nowoczesną instytucją finansową o bardzo atrakcyjnej ofercie.

Motywem przewodnim kampanii jest słowo “BRAK”. Przewrotnie i dobitnie – mBank sam sobie wytyka braki:

  • BRAK opłat za prowadzenie rachunku,

  • BRAK prowizji za dokonywane przelewy,

  • BRAK wymaganej minimalnej wpłaty.

Braki te stanowią jednak atuty mBanku. Oferta mBanku pozwala na eksponowanie braków w komunikacji z Klientami. “A CO JEST?” w mBanku – korzyści, które przyciągnęły ponad 180 tys. Klientów: oprocentowanie kilkakrotnie wyższe niż w tradycyjnych bankach, 24 godzinny dostęp do rachunku i pieniędzy przez Internet, telefon stacjonarny, komórkowy, WAP i SMS z dowolnego miejsca na świecie oraz stale poszerzana oferta.

Kampania reklamowa jest eksponowana za pomocą czterech różnych mediów: prasy, telewizji, outdoor’u i Internetu. Ogłoszenia prasowe są kluczowym nośnikiem informacji ze względu na maksymalne rozwinięcie komunikatu. Prasa pozwala na wyliczenie wszystkich zalet oferty mBanku oraz dostarcza argumenty Klientom, by porównali ofertę własnego banku z ofertą mBanku. Jako billboardy wykorzystano prestiżowe nośniki typu backlight, które dzięki swym wymiarom i lokalizacjom doskonałe wpisują się w założenia kampanii. Telewizja emituje trzy rodzaje filmów. Pierwszy film pt. “Złota Rybka” przekazuje komunikat o podstawowych wartościach jakie proponuje mBank: wolność, niezależność oraz maksimum korzyści. Ponadto utrwala atut wysokiego oprocentowania środków zgromadzonych na rachunku eKONTO. Dwa pozostałe filmy odwołują się bezpośrednio do reklam prasowych i potęgują przekaz: braku opłat za prowadzenie rachunku, braku opłat za przelewy i braku wymaganej minimalnej wpłaty.

 

 


Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #mBanku   #MultiBanku   #roku   #złoto