Inwestycje

Uspokojenie po wiedźmach

Otwarcie nowego tygodnia na warszawskim parkiecie wypadło po myśli długiej pozycji. Tego można było się spodziewać po zwyżkującej samej końcówce piątkowej sesji. Jednak standardowo siły popytu nie wystarczyło na długu i indeks blue chipów zszedł do poziomu ostatniego zamknięcia. Nowa seria kontraktów terminowych na największą dwudziestkę ponownie jest uzupełniana przez 3 dużych graczy na rynku terminowym.

army_of_dollars_1Dzisiejszej zamknięcie parkietów azjatyckich wypadło niejednoznacznie, zatem nie miało wpływu na otwarcie rynków europejskich. Hang Seng stracił -0,7 procent, z kolei Shanghai B-Shares wskazał na zamknięciu +0,5 procent. Kontrakty terminowe na główne amerykańskie indeksy traciły nieco na wartości, ale spadki oscylowały wokół -0,5 procent.

Dzisiejsza sesja jest uboga pod względem informacji makroekonomicznych. Jedynym istotnym spodziewanym odczytem jest indeks wskaźników wyprzedzających z USA za miesiąc sierpień, jednak i ten poznamy dopiero po godzinie 16:00, zatem jego wpływ będzie ograniczony do ostatniej godziny notowań na warszawskim parkiecie.

Małe i średnie spółki na GPW radzą sobie słabiej niż WIG20, ale jest to rekompensata największych spółek za słabsze zachowanie podczas piątkowych notowań. Aktywność krajowych inwestorów jest umiarkowana. Nikt nie chce się wychylać w nowym rozdaniu futures czy na płaskiej konsolidacji na szerokim rynku. Czekamy na bodźce w postaci danych makroekonomicznych w dniach następnych, w tym komunikat FOMC dotyczący stóp procentowych.

Marcin Markowski

makler z upr. doradztwa inwestycyjnego

Inwestycje.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy