Wiadomości branżowe

Warsztaty z Tomaszem Tomaszewskim – fotografuj i edytuj swoje zdjęcia z mistrzem

Warsztaty z Tomaszem Tomaszewskim – fotografuj i edytuj swoje zdjęcia z mistrzem.

Już 24 i 25 stycznia w siedzibie Krakowskiej Akademii Fotografii będzie okazja spotkania się z mistrzem fotografii prasowej Tomaszem Tomaszewskim, podczas niepowtarzalnych dwudniowych warsztatów fotograficznych.

Opowiadać historie można na różne sposoby: ubierając myśli w słowa lub w obrazy, to, w mniej lub bardziej umiejętny sposób, potrafi każdy. Opowiadać historie trudne tak, żeby poruszały i nie pozostawiały obojętnym, potrafi niewielu. W fotografii gatunkiem uprzywilejowanym w opowiadaniu konkretnych historii jest esej lub reportaż fotograficzny.

Organizowane przez Krakowską Akademię Fotografii warsztaty z Tomaszem Tomaszewskim przy pomocy wykładów, projekcji, dyskusji oraz wspólnej twórczej pracy, mają na celu przybliżenie uczestnikom zarówno zasad dobrze i ciekawie opowiedzianej historii, jak również profesjonalnie i sprawienie przeprowadzonej edycji składających się na nią zdjęć.

Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy wszystkich, którzy pragną podnosić swoje umiejętności fotograficzne; także tych, którzy samodzielnie edytują własne zdjęcia lub pragną to robić w przyszłości.
Podczas warsztatów przeprowadzona zostanie edycja materiałów przywiezionych przez Mistrza oraz przyniesionych przez uczestników. Specjalnym punktem programu jest wspólne fotografowanie z mistrzem oraz recenzja wykonanych tych fotografii. Będzie to wyjątkowa okazja na skonfrontowanie swoich dokonań z doświadczeniem Tomasza Tomaszewskiego.

Warsztaty skierowane są do:
do wszystkich zajmujących się fotografią – amatorsko lub zawodowo -pasjonatów oraz studentów szkół fotograficznych – obcowanie z mistrzami w swojej dziedzinie potrzebne jest przecież na każdym etapie twórczego rozwoju.

Warsztaty prowadzone są w formie:
prezentacji, wspólnego fotografowania, edycji oraz dyskusji

Cel warsztatów
Zdobycie unikalnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu:
– zasad dobrze oświetlonych, skomponowanych i skadrowanych fotografii
– budowy eseju i reportażu fotograficznego
– podstawowych i najważniejszych reguł edycji oraz komputerowego opracowywania zdjęć

Program warsztatów:
Podczas warsztatów przeprowadzona zostanie edycja materiałów przywiezionych przez Mistrza oraz przyniesionych przez uczestników. Specjalnym punktem programu jest wspólne fotografowanie z mistrzem oraz recenzja wykonanych tych fotografii. Będzie to wyjątkowa okazja na skonfrontowanie swoich dokonań z doświadczeniem Tomasza Tomaszewskiego.

Czas trwania kursu: 2 spotkania x 5h, godz. 11:00-16:00

Termin: 24, 25 stycznia 2009

Miejsce: Krakowska Akademia Fotografii, Kraków ul. Krakusa 8

Prowadzący:

Tomasz Tomaszewski (ur.1953), fotograf, kurator, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie, oraz American Society of Magazine Photographers, U.S.A. Zajmuje się fotografią prasową. Jego zdjęcia publikowane były zarówno w najważniejszych pismach polskich, jak i największych magazynach zagranicznych, między innymi w Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Wydał kilka książek autorskich: Ostatni – Współcześni Żydzi Polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie Polscy (tekst Jerzy Ficowski), W Centrum, Niezwykła Hiszpania. Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze. Brał również udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i na świecie. Laureat polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18 esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji.

http://akademiakaf.pl/tomasz_tomaszewski.html

Źródło ŚwiatObrazu.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy