Wiadomości branżowe

Wartość wniosków złożonych w ramach Planów Finansowych przekroczyła 1,26 mld zł

W MultiBanku - detalicznej części BRE Banku SA - w ramach Planów Finansowych złożono prawie 8000 wniosków kredytowych o łącznej wartości przekraczającej 1.268.000.000 zł. W tej liczbie ponad 850.000.000 zł stanowią wnioski już rozpatrzone pozytywnie. Plany Finansowe MultiBanku dostępne są w 3 wariantach - MultiPlan, MultiPlan Walutowy i WWJ.

W MultiBanku – detalicznej części BRE Banku SA – w ramach Planów Finansowych złożono prawie 8000 wniosków kredytowych o łącznej wartości przekraczającej 1.268.000.000 zł. W tej liczbie ponad 850.000.000 zł stanowią wnioski już rozpatrzone pozytywnie.

Plany Finansowe MultiBanku dostępne są w 3 wariantach – MultiPlan, MultiPlan Walutowy i WWJ. Jest to nowa na polskim rynku kategoria produktów bankowych wprowadzona przez MultiBank w maju ubiegłego roku, integrująca finanse klientów w oparciu o zaciągnięty kredyt hipoteczny.

Plany Finansowe – to kombinacja ROR-u, rachunku oszczędnościowego, kredytów i kart płatniczych. Nowe produkty MultiBanku skierowane są do wszystkich zainteresowanych zakupem mieszkania, domu, samochodu lub innych dóbr. Osobom posiadającym już zaciągnięte kredyty w różnych instytucjach Plany Finansowe zintegrują zadłużenie w jednym banku. Takie rozwiązanie oszczędza czas potrzebny do obsługi kredytów, a także redukuje liczne opłaty i prowizje.

Jedną z najistotniejszych cech Planów Finansowych jest sposób naliczania odsetek. Zastosowanie mechanizmu bilansowania depozytów z kredytem obniża wartość spłacanych odsetek, a także znacząco skraca czas obsługi zadłużenia.

MultiBank do zarządzania Planami Finansowymi przygotował specjalny serwis internetowy umożliwiający w łatwy sposób planowanie harmonogramu spłat kredytów i przeprowadzanie symulacji.

Oprocentowanie kredytów w ramach Planów Finansowych wynosi od 5,95% w PLN, od 2,75% CHF, od 4,90% USD, 5,40% EUR w skali roku. Klienci MultiBanku, którym przyznano Plan Finansowy – MultiPlan lub MultiPlan Walutowy – kredyt odnawialny, gotówkowy, czy samochodowy mogą otrzymać oprocentowany tak samo niską stopą jak kredyt hipoteczny – od 5,95% PLN w skali roku.

W marcu br. MultiBank wprowadził też Plan Finansowania Biznesu, przeznaczony dla podmiotów gospodarczych.

Plan Finansowania Biznesu zapewnia wygodną formę kredytowania w oparciu o zabezpieczenie hipoteczne. Hipoteka może zostać ustanowiona zarówno na nieruchomości osobistej jak i komercyjnej. Plan Finansowania Biznesu może zostać wykorzystany na cele inwestycyjne, spłatę zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek udzielonych na działalność gospodarczą oraz na bieżącą działalność gospodarczą. Wyposażony jest w mechanizm bilansowania odsetek od kredytów z odsetkami od depozytów. Kredyty w ramach Planu Finansowania Biznesu oprocentowane są od 5,95% w PLN.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy