Wiadomości branżowe

“Wielka Wakacyjna Aukcja Obrazków” – wspólna akcja Allegro.pl i Banku Handlowego w Warszawie SA

Wspólnie z Bankiem Handlowym w Warszawie SA oraz Fundacją \"Pomóżmy dzieciom\", największy w Polsce serwis aukcyjny Allegro.pl (http://www.allegro.pl/ ) zorganizował aukcje charytatywne (

Wspólnie z Bankiem Handlowym w Warszawie SA oraz Fundacją \”Pomóżmy dzieciom\”, największy w Polsce serwis aukcyjny Allegro.pl (http://www.allegro.pl/ ) zorganizował aukcje charytatywne (http://www.allegro.pl/dzieci), z których dochód przeznaczony zostanie na sfinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla biednych dzieci. Obrazki a raczej obrazy, gdyż są to prawdziwe dzieła sztuki, dostarczyły na aukcje Bank Handlowy w Warszawie SA i Fundacja \”Pomóżmy dzieciom\”. Ich autorami są dzieci w tym także dzieci upośledzone, uczniowie szkół plastycznych oraz studenci z pracowni Technologii i Technik Malarskich ASP w Warszawie. Wystawionych jest 15 obrazów, wykonanych w różnych technikach malarskich. \”Wielka Wakacyjna Aukcja Obrazków\” zakończy się 17 czerwca. Wszystkich Internautów zachęcamy do udziału w aukcjach i gorąco prosimy o wsparcie połączone z przyjemnością pozyskania wspaniałego dzieła sztuki.

więcej na stronie:

http://www.allegro.pl/dzieci

15 obrazów autorstwa dzieci, podopiecznych Fundacji \”Pomóżmy dzieciom\”, uczniów szkoły plastycznej oraz studentów ASP w Warszawie to zbiór przepięknych prac plastycznych, przemawiających swym wyrazem do każdego miłośnika sztuki. Wśród nich są dzieła proste, namalowane ręką dziecka, bardzo wzruszające oraz bardziej złożone stworzone przez profesjonalistów, uczniów i studentów szkół plastycznych. Namalowane przez nich obrazy są bardzo wymowne, dynamiczne, pełne ekspresji i żaru. Na uwagę zwraca przede wszystkim wykorzystanie barw i światła. Obraz \”Twarz\” (http://www.allegro.pl/showitem.php?item=6075400) to jedna z najładniejszych i najciekawszych pozycji. Praca wykonana w technice eukaustyki przedstawia twarz zamyślonej dziewczynki. Barwy wybrane przez autora idealnie podkreślają stan emocjonalny dziecka. Wśród tematów dominuje przyroda: samotne drzewo, kwiaty, dzban, motyl ale także dążenie do tego, czego brakuje tym dzieciom najwięcej – ciepła domowego ogniska.

Fundacja \”Pomóżmy Dzieciom\” jest prywatną organizacją charytatywną, której celem jest pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej oraz umożliwienie im rozwoju duchowego i intelektualnego. Fundacja powstała kilka lat temu z inicjatywy pracowników Citibanku, nie prowadzi działalności gospodarczej i bazuje wyłącznie na dobrowolnych wpłatach darczyńców i swoich sympatyków. Obecnej Fundacja regularnie wspomaga finansowo Ognisko Wychowawcze \”Starówka\” w Warszawie, Dom Małego Dziecka nr 16 w Warszawie, Świetlicę Środowiskową w Ząbkach, Koło Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski w Legionowie, Dom Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziorna, Wspólnotę Dar Chleba oraz świetlicą środowiskową prowadzoną przez Polską Akcję Humanitarnaną w Toruniu. Ośrodki te utrzymują z Fundacją ścisły kontakt i na bieżąco zdają sprawozdania z wykorzystania otrzymanych dotacji. Fundacja sponsoruje także program stypendialny, którym objęta została kilkunastoosobowa grupa dzieci z woj. świętokrzyskiego oraz zajęcia hipoterapii dla dzieci upośledzonych umysłowo i ruchowo.

Podstawowe informacje o serwisie Allegro.pl (patrz także http://www.allegro.pl/press.html)

Allegro.pl (firma największego europejskiego holdingu aukcyjnego QXL ricardo) gromadzi ponad 90% wszystkich online’owych aukcji w polskim Internecie, których łączna wartość w roku 2001 na serwisie QXL wyniosła ponad 96 mln zł (65% całego rynku e-commerce w Polsce). Miesięczne obroty na aukcjach to ok. 13 mln zł. Allegro.pl posiada ponad 460.000 zarejestrowanych użytkowników oraz ok. 120.000 ofert dostępnych online. Codziennie strony Allegro.pl odwiedza ponad 120.000 osób, które wystawiają na aukcje każdego dnia ok. 13.000 nowych ofert. Użytkownikami serwisu są wyłącznie osoby pełnoletnie, w bardzo atrakcyjnym przedziale wiekowym 18-34 lata, odwiedzający nasze strony WWW wyłącznie w jednym celu: zakupów lub sprzedaży. Dziennie na Allegro.pl zawieranych jest ok. 4200 internetowych transakcji. Allegro.pl jest oficjalnym serwisem aukcyjnym m.in. portali Onet.pl, Gazeta.pl, Hoga.pl oraz MiastoPlusa.pl.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy