Wiadomości branżowe

Zespół analiz DI BRE Banku ponownie najlepszy

Teaser

W IX edycji rankingu analityków giełdowych Gazety Giełdy „Parkiet” ponownie najlepsi okazali się analitycy DI BRE Banku.

Już po raz kolejny , za pośrednictwem redakcji GG „Parkiet”,  zarządzający OFE, TFi i asset management oceniali pracę 50 analityków zajmujących się wyceną polskich spółek.

Pięćdziesięciu analityków rynkowych z 22 biur maklerskich zostało poddanych ocenie 22 zarządzających w dziesięciu kategoriach.

Każdy z zarządzających mógł wskazać trzech najlepszych analityków w danej kategorii, przyznając za pierwsze miejsce 3 punkty, za drugie miejsce 2 punkty oraz za trzecie miejsce 1 punkt. O kolejności zdecydowała suma zebranych punktów. 

Dom Inwestycyjny BRE Banku uzyskał najwięcej, bo 177 punktów, wyprzedzając drugie w kolejności biuro o 24 punkty.

Najlepszym analitykiem w rankingu okazał się Kamil Kliszcz z Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A., który również zwyciężył w kategoriach „Surowce” i „Energetyka” oraz zajął drugie miejsce w kategorii „Przemysł”.

W tegorocznym rankingu pojawiły się trzy nowe kategorie – strategia rynkowa, analiza techniczna i corporate access. Strategia rynkowa – zarządzających zapytano o najlepszych specjalistów od ogólnej strategii rynkowej, w tej kategorii w czołówce znalazł się Michał Marczak, dyrektor departamentu analiz Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A.

Wśród najlepszych ekspertów od analizy technicznej na drugim miejscu znalazł się Piotr Neidek, analityk Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A.

Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A. zajęli miejsca w czołówkach rankingów poszczególnych kategorii: Michał Marczak – drugie miejsce w kategorii „Telekomunikacja, IT, Media”, Iza Rokicka – czwarte miejsce w kategorii „Finanse”, Gabriela Borowska – czwarte miejsce w kategorii „Handel”, Maciej Stokłosa – trzecie miejsce w kategorii „Budownictwo i deweloperzy”.

Źródło mDom Maklerski. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy