Inwestycje Wiadomości branżowe

Zmiany organizacyjne w spółkach grupy Pioneer Investments na świecie

Pioneer Investments obsadził kluczowe stanowiska w nowym centrum inwestycyjnym rynków wschodzących w Londynie

 

Dublin/Londyn, 7 listopada 2011 – Pierwszym poważnym krokiem w kierunku stworzenia silnego centrum inwestycyjnego rynków wschodzących w Londynie jest ogłoszone przez Pioneer Investments powołanie dwóch specjalistów wysokiego szczebla ds. inwestycji z dużym doświadczeniem na rynkach wschodzących. Sean Taylor dołączy do zespołu jako szef funduszy akcji globalnych rynków wschodzących (Head of Global Emerging Markets Equity), natomiast Fabiana Fedeli obejmie stanowisko starszego zarządzającego portfelem akcji azjatyckich (Senior Portfolio Manager, Asia Equity).

W ramach nowego planu wzrostu organicznego naszym celem strategicznym jest stanie się głównym centrum inwestycyjnym rynków wschodzących, świadczącym pełen zakres usług. Dlatego też budujemy zespół najbardziej utalentowanych i sprawdzonych osób, które zapewnią doskonałą jakość inwestycji i stworzą atrakcyjne okazje inwestycyjne dla naszych klientów powiedział Giordano Lombardo, dyrektor inwestycyjny (CIO) Pioneer Investments.

Sean Taylor, który stanie na czele zespołu ds. funduszy akcji globalnych rynków wschodzących, ma ponad 18-letnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami akcji rynków wschodzących. Pracował w Azji, Europie Wschodniej i na Bliskim Wschodzie, dzięki czemu ma całościowe spojrzenie z globalnej, lokalnej i sektorowej perspektywy. Wcześniej był dyrektorem inwestycyjnym w GAM, gdzie odpowiadał za zarządzanie funduszami globalnych rynków wschodzących i granicznych. Przed rozpoczęciem pracy w GAM, Sean był szefem globalnych rynków akcji w brytyjskim oddziale Societe Generale Asset Management. Kierował w nim również zespołem rynków wschodzących, odpowiadając za zarządzanie aktywami o wartości 4 miliardów funtów. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia za pozytywne wyniki inwestycyjne z górnego kwartyla, osiągane przez fundusze akcji rynków wschodzących. Sean będzie raportować do Mauro Ratto, szefa rynków wschodzących (Head of Emerging Markets).

Fabiana Fedeli, która zajmie kluczowe stanowisko w zespole funduszy akcji azjatyckich, pracowała ostatnio w Occam Asset Management LLP, gdzie była partnerem i jednym z dwóch zarządzających funduszem azjatyckim z wyłączeniem Japonii. Fabiana posiada duże doświadczenie poparte dobrymi wynikami oraz dogłębną znajomość rynków azjatyckich. Przed dołączeniem do Occam, Fabiana była starszym analitykiem w Indus Capital Partners. W swojej 12-letniej karierze aktywnie inwestowała i analizowała szeroki wachlarz firm i branż w regionie rynków wschodzących. Ma również spore doświadczenie w inwestowaniu w pozycje długie i krótkie. Fabiana rozpoczęła swoją karierę w ING Barings jako analityk rynku akcji, zajmujący się akcjami w Tokio i Nowym Jorku. Fabiana będzie raportować do Angelo Corbetty, szefa akcji azjatyckich.

Będąc doświadczoną i aktywną firmą asset management, Pioneer Investments od wielu lat rozwija szerokie doświadczenie na rynkach wschodzących i obecnie zarządza aktywami o wartości około 7 miliardów euro w tej kategorii. W ciągu najbliższych miesięcy Pioneer Investments będzie w dalszym ciągu zatrudniać utalentowanych i doświadczonych pracowników oraz rozwijać nowe strategie, co jeszcze bardziej wzmocni zdolności inwestycyjne firmy w obszarze rynków wschodzących. Mauro Ratto, jeden z najbardziej doświadczonych menedżerów w Pioneerze, a wcześniej szef inwestycji w Europie i Azji, poświęci się w pełni kierowaniu nową działalnością w Londynie jako szef rynków wschodzących. Będzie odpowiadał zarówno za strategie akcyjne jak i obligacyjne. 

Similar Posts